המילה ״אקרופוליס״ משמעה ״העיר העליונה״ – אותו חלק גבוה בערי יוון העתיקה, המסמל את החלק הגבוה באדם. בכולנו יש ערים ״נמוכות״ – מקומות של אגו ונפרדות, אבל בכולנו יש גם ערכים אוניברסליים – טוב, צדק, יופי, אומץ, אמונה וכו׳.
אנו מאמינים כי העולם היום זקוק ליותר ״ערים עליונות״ שכאלו – שלא בנויות מאבן אלא מבני אדם שמחפשים להכיר את עצמם ולגלות מחדש את הקשר הנסתר המחבר אותנו זה לזה, לטבע ולמורשת האנושית.
אנו עמותה שכל פעילותה נעשית בהתנדבות, למען שיפור העולם. המורים, המנהלים, כותבי ועורכי המאמרים בעיתון, מי שמבשל, מי שמנקה – כולנו מתנדבים שפועלים מתוך אהבה והתשוקה לחלוק את הרעיונות והערכים האלו עם אחרים.