![](https://newacropolis.org.il/wp-content/uploads/2016/10/האקדמיה-1024x576.png)
אקרופוליס החדשה היא תנועה של אנשים החולמים על עולם טוב יותר, המתחיל קודם כל ולפני הכל באדם טוב יותר. אדם זה נמצא בתוך כל אחת ואחד מאיתנו – זה המבקש לגעת בחיים, לראות את האחר ולחזור לידיעה הפנימית שאנחנו חלק ממשהו רחב יותר.
המילה "אקרופוליס" משמעה "העיר העליונה" – אותו חלק גבוה בערי יוון העתיקה, המסמל את החלק הגבוה באדם (בדומה לקונספט של "ירושלים של מעלה"). בכולנו יש ערים "נמוכות" – מקומות של אגו ונפרדות, אבל בכולנו יש גם מן הערכים האוניברסליים – הטוב, הצדק, היופי, האומץ והאמונה.
אנו מאמינים שהעולם היום זקוק למידה רבה יותר של "ערים עליונות" כאלו – אשר אינן בנויות מאבן, אלא מבני אדם המחפשים להכיר את עצמם ולגלות מחדש את הקשר הנסתר שמחבר אותנו זה לזה, לטבע ולמורשת האנושית.
אקרופוליס החדשה היא ארגון בין-לאומי ללא מטרות רווח, מאז 1957, הקיים ביותר מ-60 מדינות, ופועל בשלושה היבטים:
פילוסופיה
עבורנו, הפילוסופיה היא גישה פנימית לחיים. המשימה שלנו היא לבטא גישה זו במעשים שיוכלו לאפשר לנו לפתח את מלוא הפוטנציאל האנושי שבנו, ועל ידי כך לשפר את העולם. אנו מקיימים הרצאות, סדנאות ואירועים לקהל הרחב, במקביל לתכנית לימודים עשירה המנוהלת באופן אחיד בכל סניפינו ברחבי העולם, ומקורה בלימודים שהתקיימו בבתי ספר של חכמה בתקופות שונות בהיסטוריה. הלימודים מתחילים עם קורס המבוא "פילוסופיה כדרך חיים", הפותח מסע אל עומק ההבנה האנושית; מסע ההולך ומתפתח ככל שאנו מתקדמים בתוכנית הלימודים.
התנדבות
קבוצת המתנדבים שלנו מקיימת פעילויות למען הסביבה והקהילה, המתבססות על ערכי הנדיבות, הסובלנות והאחווה. גם מי שאינו חבר באקרופוליס מוזמן להצטרף לפעילויות השונות. זו הזדמנות מצויינת לתרום לסביבה ולחברה ולהכיר אותנו.
תרבות
אקרופליס החדשה מחפשת להביא חזון חדש לתפיסה התרבותית שלנו: תרבות המורכבת מפסיפס צבעוני ועשיר של תרבויות, דתות, לאומים ועמים שונים אך מכוונת אותנו לשורש המאחד בינינו מעבר להבדלים הללו. אנו מקדמים רנסאנס של ערכים אנושיים אוניברסליים שבבסיסם אחווה אנושית פשוטה, הנובעת מעצם היותנו שייכים לאנושות אחת.
אירועים קרובים
![](https://newacropolis.org.il/wp-content/uploads/2024/07/פוסטר.png)
חכם סיני אומר
אירוע מיוחד על היכולת לחוות יציבות פנימית בתוך הכאוס, דרך השקפת העולם של הפילוסופיה הסינית העתיקה.
![](https://newacropolis.org.il/wp-content/uploads/2024/07/לשמור-על-המרכז-וורדפרס.png)
לשמור על המרכז
המציאות כאוטית, אין תחושת ביטחון וקשה לשמור על יציבות פנימית בתוך כל האירועים שמסביבנו, ובאופן
![](https://newacropolis.org.il/wp-content/uploads/2024/06/מבוא-רפואה.png)
המיסתורין של הריפוי – בריאות וחולי כמנוע לשינוי
זוכרים את המפגש הראשוני עם הרפואות ההוליסטיות? את ההבנה שיש כל-כך הרבה מעבר למה שהתרגלנו
![](https://newacropolis.org.il/wp-content/uploads/2024/07/website-meaningful-life2.png)
חיים משמעותיים
אנחנו לא לבד, לכולנו יש רגעים של משבר ותחושת ריקנות. ברגעים האלה אנחנו מתחילים לשאול
רגע! מה אני עושה כאן?
למה? למה אני קמה בבוקר, למה אני עושה את מה שאני עושה? למה אני עובד
![](https://newacropolis.org.il/wp-content/uploads/2024/03/3-2.png)
מחזוריות הטבע – האיזון של הסתיו
מחזוריות הטבע חיבור לסוד האנרגיה של עונות השנה אנחנו מזמינים אתכם לסדרת מפגשים חווייתיים ברוח
![](https://newacropolis.org.il/wp-content/uploads/2024/06/WhatsApp-Image-2024-06-12-at-10.13.11.jpeg)
אמנות הגילוף והגילוי
גילוף היא אמנות הגילוי. יצירה של משהו חדש מתוך הפחתה של חומר, הסרה וחשיפה. זוהי
![](https://newacropolis.org.il/wp-content/uploads/2024/03/4.png)
מחזוריות הטבע – העומק של החורף
מחזוריות הטבע חיבור לסוד האנרגיה של עונות השנה אנחנו מזמינים אתכם לסדרת מפגשים חווייתיים ברוח
אירועים קודמים
![](https://newacropolis.org.il/wp-content/uploads/2022/06/photo1653217327-11.jpeg)
חנוכת סניף ראשל"צ
בשישי 20.5 חנכנו את הסניף החדש שלנו!
זאת הייתה חגיגה של שמחה ואהבה, חגיגה של התחלה חדשה וטובה בבית החדש!
![](https://newacropolis.org.il/wp-content/uploads/2022/04/WhatsApp-Image-2022-04-13-at-20.18.09.jpeg)
להיות או להראות – הרצאה, סניף ראשון לציון
ביום רביעי 13.4.22 הייתה הרצאה ראשונה בסניף החדש לאחר המעבר, בהרצאה דובר על היכולת לבחור להיות ולהראות את
![](https://newacropolis.org.il/wp-content/uploads/2021/11/Oinais_2021_11_Pardes_Hanna_Karkur_Piloshophy_Day_Art_and_Beauty_1.jpg)
תערוכה ושיח בפרדס חנה-כרכור
לכבוד היום הפילוסופיה, התכנסנו בשישי בבוקר 12.11 לתערוכה ושיח על אמנות, יופי ופילוסופיה. המציגים הם