חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הספרים שלנו

פייר פאולין

אחרי הנפילה, ההיסטוריה נמשכת

אמרה ידועה היא, שכל מה שנולד חייב למות. ספר זה מתאר את תהליך הדעיכה של הציביליזציה המערבית; דעיכה מוסרית, אינטלקטואלית ורוחנית. אף כי אין ביכולתנו למנוע זאת, הספר אינו מציג נבואת זעם, אלא משרטט תהליך טבעי ואת האפשרות להגיע אל פריחה תרבותית מחודשת.

למעבר לספר »
פרננדו שוורץ

פרסאוס, לוחם השלום

צעירים כיום, החיים בעולם עתיר תמורות, מתמודדים עם אתגרים שעליהם לא חלמו אפילו בני הדורות הקודמים. כמו בכל עתות סכנה, כדי להתמודד עם אתגרים, אדם חייב לשמור על יציבות ועמידות ולהיות בעל שליטה פנימית ראויה. דרכו של לוחם השלום היא דרך עתיקה של יישום לימודי חוכמה, ומתן עדיפות למהות על פני נראות וקניין.

למעבר לספר »
פרננדו שוורץ

ריכוז והתעוררות פנימית על פי הבודהיזם הטיבטי

תרגול הריכוז הוא צעד חיוני ביצירת הגורל האישי שלנו. הוא מאפשר לנו לטהר את תודעתנו מבלבול ולפתח שליטה עצמית. תרגול הריכוז בחיי היום-יום שלנו, מסייע לפתח את יכולתנו להתגבר על מכשולים ללא עכבות או מאבק וליצור קיום הרמוני יותר.

למעבר לספר »
חורחה אנחל ליברגה ריצי

תבי

מה יש בתרבות המצרית שמסעיר את דמיוננו?
אילו סודות לקחו עמם המצרית הקדמונים כאשר אבדה תרבותם מתחת לחולות המדבר?

למעבר לספר »
פייר פאולין

האמן, הלוחם והחולם – גשר אל הבלתי נראה

כשם שהפוליטיקה במהותה מאפשרת לחשוף את הצדק, כך האמנות מאפשרת לחשוף את היופי. בני האדם אינם רואים עוד לנגד עיניהם אידיאל אנושי משותף. ספרו של פייר פאולין מבקש לבדוק, האם האמנות יכולה להצליח, במקום בו נכשלה הפוליטיקה, ולהזכיר לבני האדם את מהותם האנושית המשותפת.

למעבר לספר »
פרננדו שוורץ

דרך האושר

כוחו של סוקרטס היה בכך שהוא לימד את תורת החיים שאנו מכנים פילוסופיה ויישם אותה בחייו. זוהי פילוסופיה חיה ואנושית, המזמינה את האדם לגלות, שלב אחר שלב, את האושר, תוך כדי הפקת לקחים ממשברי הקיום. השלווה של סוקרטס, שאפשרה לו להיות חופשי נוכח הנסיבות, היא מקור השראה לכל אלה המחפשים דרך אל המהותי.

למעבר לספר »
פייר פאולין

חכמה מבעד לעדשה

יותר מאשר העניין בצילום, ספר זה מקדם פילוסופיה, דרך עינית המצלמה. עבור פייר פאולין, צלם ופילוסוף, אלו אינן דרכים נפרדות, אלא ביטויים שונים של אותו חיפוש אחר החכמה, המבטאים את עצמם ביופי ובאסתטיקה, שכן הצילום מאפשר לכל אחד ללכוד רגע של מציאות ובו מהות של אמת.

למעבר לספר »
דליה שטיינברג גוזמן

הגיבור היומיומי

השאלות הנצחיות ששואל אדם מאז ומעולם: מדוע? לשם מה? כיצד זה ייתכן? אלו הם הרהוריו של הגיבור היומיומי, זה הקיים בכל אחד ואחת מאיתנו. הספר מציג תיאור בהיר של נושאים המעסיקים את האדם מנקודת מבט פילוסופית, ומעניק מפתח להבנה עצמית טובה יותר בחיפוש אחר הגיבור הקיים בכל אחד מאיתנו.

למעבר לספר »
חורחה אנחל ליברגה ריצי

ישויות הטבע

כאשר מסירים חלק מן המעטה המכסה את עולם הרוח של הטבע אפשר להתחיל לראות נצנוץ של אור.… אותה עבודה מאפשרת לקורא לגלות עולם של יצורים שאינם על-טבעיים, כי אם עומדים במישור קיום משל עצמם, גם אם האדם המודרני איבד את היכולת לחוש בהם.

למעבר לספר »
ד"ר אנטוניו אלצינה

רפואה לגוף ולנשמה

מסע מרתק אל מסתרי הריפוי; ממצרים העתיקה ועד למקדשי הרפואה ביוון, משבועת היפוקרטס ועד למדע הרפואה בן ימינו, מהמרידיאנים והצ'אקרות ועד למחקרים האחרונים ברפואה המערבית. חיבור עמוק המיועד לאנשי טיפול ורפואה ולכל אדם השואף להתקרב אל סודות אמנות הריפוי במישורי הגוף, הנפש והרוח, תוך זיקה לחכמה העתיקה ולמדע המודרני גם יחד.

למעבר לספר »
חורחה אנחל ליברגה ריצי

אנקור – נסיך אטלנטיס האחרון

כל אדם שואל את עצמו מנין הוא בא ולאן הוא הולך. עלילת הספר מתרחשת לפני כ 11,500 שנה, ולעיתים גם בתוך נפשו של הקורא. מסעו של נסיך אטלנטיס אל מקדשי החכמה העתיקים, דרך תהליך חניכות למסתורין ועד המלחמה הגדולה.

למעבר לספר »
לאורה וינקלר

לפגוש את האלה – ארבע פנים לאישה

האישה פנים רבות לה. וינקלר בחרה לבחון את פניה המיוחדות של האישה דרך ארבע דמויות מהמיתולוגיה היוונית-רומית: אפרודיטה-ונוס האוהבת, אתנה-מינרווה הלוחמת, דמטר-קֶרֶס האם והרה-יונונה בעלת החכמה והתבונה.

למעבר לספר »
פייר פאולין

שאלות מהחיים

ספר זה מכיל שאלות הנוגעות לנושאים המשמעותיים ביותר בחייו של האדם: אהבה, אושר, ייעוד, חיים ומוות. התשובות מבוססות על חכמה עתיקה מתרבויות שונות, כמו בודהיזם, יהדות, הינדואיזם ויוון העתיקה. חכמה זו רלוונטית גם לחיינו כיום, כיוון שטבע האדם לא השתנה במרוצת השנים.

למעבר לספר »
ג'ורדנו ברונו

הזעם ההירואי

מסה על יופי, תשוקה ומטרות בלתי מושגות כמנוף לידע ולהבשלה אישית, שנכתבה בעקבות מפגשו של ג'ורדנו ברונו עם סר פיליפ סידני, אישיות רומנטית כלילת יופי ועוז, לוחם ומשורר, אשר במותו במלחמה, בהיותו בן 32, נעצבה אנגליה כולה.

למעבר לספר »
פילוסופים ישראלים

הדרך לחכמה הפנימית

קובץ מאמרים פרי מחשבותיהם של פילוסופיים ישראלים צעירים – תלמידי "אקרופוליס החדשה" בישראל. הטקסטים מציגים גישה רעננה מתוך חוויה אישית לנושאים שונים, ביניהם הבריאה, מהי האהבה, היחס לטבע, האמנות וההשראה, החינוך הנכון, כיצד לבטא גבורה, אתיקה ועוד.

למעבר לספר »
אסופת מחברים

מחשבות

מאז שחר ההיסטוריה חקר ולמד האדם את עצמו, את סביבתו ואת אלוהיו, במטרה לקרב ולאחד ביניהם. ספר קצר זה מציג את מחשבותיהם והגיגיהם של הפילוסופים ג'ורדאנו ברונו, הלנה פטרובנה בלאווצקי וחורחה אנחל ליברגה.

למעבר לספר »
חורחה אנחל ליברגה ריצי

המסע בעקבותיו של אלכימאי

חייו הסוערים של כימאי צעיר, פבלו סימון, חבר ב"לשכה הרמטית" של קתולים, שבתקופת האינקוויזיציה פעלו בסתר על-מנת לשמור את הידע בן אלפי השנים ולחיות לפי מסר האהבה, בעוד שהפנטיות גרמה לכך שאלפי בני אדם יועלו למוקד.

למעבר לספר »
חורחה אנחל ליברגה ריצי

הכלב מואסי

סיפורו על מסעו המופלא מסביב לעולם של הכלב מואסי, הכלב הראשון שזוכה לפקד על ספינה.

למעבר לספר »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן