מכון טריסטאן

מכון טריסטאן

תרבות פילוסופית

באקרופוליס החדשה אנחנו מזהים את הצורך לשמר ולפתח ערכים באמצעות גישה אינטר-דיסציפלינרית: אומנות, מדעים, מיסטיקה ופוליטיקה כאבני יסוד המרכיבים חברה אנושית. באמצעות מגוון רחב של פעילויות, אנו בונים את שבילי התפתחותם של ארבעת האספקטים הללו שהמכנה המשותף שלהם הוא הפילוסופיה.

האמנות היא שפה אוניברסלית שיכולה להדהד בכל אדם באשר הוא, ובכוחה לאחד ולחבר בין אנשים שונים ותרבויות שונות. מכון טריסטאן, ערוץ האומנות של אקרופוליס החדשה, פועל במטרה להחיות ערכים כמו יופי, הרמוניה ואחווה על מנת להעיר אותם באדם ובחברה. 
אנו קבוצה של אידיאליסטים אמנים המנסים לקדם את אמנויות הבמה ברוח הפילוסופית. מטרתנו היא ליצור וללמד ביטויים אמנותיים הגורמים לאדם להרהר במשמעות חייו, לנסות לחבר את העשייה האמנותית לחיי היומיום ולקבל השראה להתפתחות. אנו מאמינים שהאמן הפועל מתוך אהבה ורצון להביא יופי יכול לעורר ערכים אלו גם בליבותיהם של הצופים. 
 
מוזיקה -מחול – תאטרון
אנו עוסקים באומנות ככלי חינוכי ומעצב, המאפשר לנו להקשיב, להתבונן בעצמנו ולהדהד את הערכים הקיימים בנו. אנו מאמינים כי אמנות שנוצרה מתוך הלב, מתוך אהבה וחיבור בין האנשים שיוצרים אותה – מקדמת את רוח ההקשבה, הקרבה והאחווה. 
כחלק מהלימוד והמחקר שלנו, אנו פועלים במסגרות כגון: אנסמבל ”אורפאוס" – אנסמבל ווקאלי, להקות של הרכב נגנים/ות וזמרים/ות – תל אביב, חיפה והצפון, ו"ספירלה" – קבוצת ריקוד חופשי. 
אנו מעבירים הרצאות וסדנאות, וגם מופעי תיאטרון ומוזיקה מקוריים הפתוחים לקהל הרחב.

שותפים במכון:

חניתה מזרחי
צחי גליק
טל ברוכשטיין
אלמוג מודעי
יסמין גליק
אלי ביטמן
מתן עופר
נתנאל זגורי

מאמרים ותכנים נבחרים