שעור ראשון פתוח של קורס המבוא

יום שני | 20:00
סלומון 7, תל אביב

שעור ראשון פתוח של קורס המבוא – "פילוסופיה כדרך חיים".

הגישה הפילוסופית לחיים עוסקת בחיבור בין רוח לחומר, בין עולמנו הפנימי לבין העולם הנגלה. היא מבקשת לסייע לאדם לעבוד עם החוכמה האנושית האוניברסלית כדי לזהות שמה שהוא תופס ומבין הוא חלקי בלבד, כדי להיחלץ ממגבלותיו, כדי להיות חופשי ולהעז לצאת להרפתקה של גילוי עצמו והעולם.

קורס המבוא מציע הצצה לדרך החיים הפילוסופית, הוא מורכב מ-17 מפגשים ומתמקד בשלושה הבטים:

חלק ראשון: אתיקה וערכים אנושיים
מיהו האדם? מהם הערכים הפנימיים איתם אנו עובדים? איך נוכל להכיר את עצמנו יותר? איך נוכל להשתפר? איך נוכל לחיות בקרבה גדולה יותר למי שאנחנו באמת? בחלק זה נדבר על הפילוסופיה הטבעית, על הקרב הפנימי מתוך החכמה של הודו, על המסתורין של טיבט, על בודהיזם ועל החכמה העתיקה של סין.

חלק שני: חיים משותפים – איך נוכל לחיות ביחד?
אנחנו כאן. ביחד. זה חלק מהסיפור. החברה בה אנו חיים היא אנחנו! אוסף של פרטים שחוברים להם יחד ומייצרים כח גדול מהם. בחלק זה נדבר על הקשר בין האדם לחברה, על האתגרים בחיים המשותפים, איך לחיות יחד מבלי לאבד את החופש האישי שלנו, על התפיסה של חברה על פי אפלטון, על הטוב של הכלל, הצדק ועל הקשר בין האדם למנהיג.

חלק שלישי – האם ואיך נוכל להשפיע על העתיד?
האם אנו מאמינים שנוכל להשפיע על העתיד שלנו?
אנו בונים את העתיד כל הזמן, השאלה היא איך ובאיזה כיוון. לזמן בו אנו נמצאים יש משמעות היסטורית. גם לעבר יש משמעות; ניתן ללמוד ממנו כדי להשפיע על העתיד.
לשם כך עלינו להרחיב את נקודת המבט, להבין איך הגענו עד הלום, מה נכון ללמוד ממה שקרה ואיך אפשר להשפיע ולייצר מציאות אחרת.
בחלק זה נכיר את הפילוסופיה של ההיסטוריה, נעמיק בקשר בין ההיסטוריה למיתוס, בתפיסה המחזורית של ההיסטוריה ובשאלת החופש והגורל.

לפרטים נוספים:
* להרשמה הכנסו ללינק בלחיצה כאן או התקשרו ל03-5104426
* ניתן להתעדכן באירועים הבאים שלנו בקבוצת הווטסאפ השקטה בלחיצה כאן