ההצהרות הכלליות

ההצהרה הכללית של IONA לשנת 2021

האסיפה הכללית של I.O.N.A (הארגון הבינלאומי אקרופוליס החדשה) מאשרת את ההחלטות הבאות:

א. לאור המגיפה שנגרמה מוירוס COVID 19 (קורונה), ולאור מצב החירום הבריאותי והחברתי הדורש פעולה מיידית ויעילה של ממשלות, יחידים וארגונים באופן כללי, כפי שנקבע על ידי ארגון הבריאות העולמי (WHO) בהצהרתו מיום 16 במרץ 2020, הארגון הבינלאומי ״אקרופוליס החדשה״ מציע לכל האיגודים החברים בו למלא אחר הנחיות ארגון הבריאות העולמי ואחר הנחיות הממשלות הלאומיות במאבק כנגד המגיפה. 

ב. האסיפה הכללית מזכירה שהארגון הבינלאומי ״אקרופוליס החדשה״ (IONA) מצטרף לקריאת האומות המאוחדות להשגת 17 המטרות של פיתוח בר קיימא (SDG) הנכללות באג׳נדה 2030 ולקידום הצורך במודעות רחבה יותר לאחדות ולסולידריות, כדי להבטיח את השגתן.

בהתאם לכך, מצויין כי התכניות המנוהלות על ידי הארגון הבינלאומי אקרופוליס החדשה קשורות למטרות הבאות של פיתוח בר קיימא:

מטרה 4 – חינוך איכותי

מטרה 13 – פעולה אקלימית

מטרה 16 – שלום, צדק ומוסדות חזקים

מטרה 17 – שותפויות להשגת המטרות

הודות למגוון התכניות המיושמות על ידי האיגודים הלאומיים החברים, אקרופוליס החדשה תורמת גם למטרות אחרות ונוספות של פיתוח בר קיימא, מעבר לאלה שצוינו לעיל. כדוגמא לכך נציין: בתי תמחוי לנזקקים (מטרה 2); פעולות לאספקת אנרגיה בלתי מזהמת ונגישה במספר איזורים כפריים ברחבי אירופה ואמריקה (מטרה 7); תכניות חינוכיות לבריאות וספורט למען שיפור אורחות החיים (מטרה 3).

בהתאם לזאת, האסיפה הכללית ממליצה לכל חבריה, לפתח תכניות להעלאת המודעות למטרות הפיתוח בר-קיימא, ולהגדיר מטרות למען המשך התרומה ליעדים אלה בשנים הבאות.

ג. האסיפה הכללית של ״אקרופוליס החדשה״ מברכת את המתנדבים השותפים על הצלחתם בקיום מרכזי ״אקרופוליס החדשה״ הקשורים לארגון הבינלאומי ופועלים באמצעות יותר מ-400 מרכזים ברחבי העולם.

ד. האסיפה הכללית מזכירה ש״אקרופוליס החדשה״ מחויבת, באמצעות עקרונות היסוד שלה, לעודד שמירה על כבוד האדם במגוון פעולותיה ולמאמץ הקולקטיבי להשגת אחווה בקרב כל בני האדם והלאומים.

מסר לגבי הקונפליקט באוקראינה (3/2022)

בשם אלפי שותפי הארגון הפזורים ביותר מחמישים מדינות בחמשת היבשות, הארגון הבין לאומי אקרופוליס החדשה מבקש להביע את תמיכתו ואת הסולידריות שלו עם הסבל שעובר על העם האוקראיני. הארגון דוחה כל שימוש בנשק ומבקש לקדם פתרון קונפליקטים בדרכי שלום .


“העקרונות שלנו לטובת קידום האחדות בין בני האדם והעמים, מעבר להבדלים הנובעים מאמונות, תרבויות ושיטות פוליטיות, תקפים כעת יותר מתמיד", הצהיר הנשיא הבינלאומי קרלוס אדלנטדו. הוא הדגיש את המחויבות של אקרופוליס החדשה לאחד את המאמצים של שותפיה, במטרה לתמוך ולסייע לאלו שסובלים מהשלכות המלחמה שפרצה בין מדינות שכנות, ובמיוחד לאזרחים חסרי הגנה.


במובן זה, המתנדבים של אקרופוליס החדשה, מהסניפים שלהם בכל העולם, משתפים פעולה עם ארגונים הומניטריים אחדים על מנת להקל במידת האפשר על המצב הקשה שמשפיע על אלפים רבים של פליטים, ברובם ילדים קטנים או אנשים מבוגרים. כפי שהצהיר המזכיר הכללי של האו"ם “האנשים התמימים הם אלה המשלמים את המחיר הגבוה ביותר במלחמות".


אקרופוליס החדשה מקווה שהקונפליקט הזה יפתר כמה שיותר מהר ושואפת שהשלום ישוב בהקדם האפשרי.