יציבות פנימית בעולם משתנה

יום רביעי | 20:00
סירקין 15, חיפה

יכול להיות שכל מה שקורה לנו בחיים הוא רק הקליפה של החיים האמיתיים?
הפילוסופים הסטואיקנים טענו שהחיים הם אוסף התנסויות שמטרתן ללמד אותנו לשמור על מרכז פנימי ויציב, לדעת שאנו חלק ממשהו גדול יותר, ולפעול מתוך קשר עמוק עם עצמנו.
הם דיברו על חופש, ואמרו שהחופש האמיתי הוא לבחור איך להגיב לנסיבות החיים. אנחנו אמנם לא ממש יכולים לבחור מה יקרה לנו, אבל כן יכולים לשמור על יציבות, להיות ערים וחזקים, לא משנה מה החיים מביאים לפתחנו.

במפגש נכיר את פילוסופיית החיים הסטואית ונקבל כלים פרקטיים כדי לחוות יותר אושר, חופש פנימי ויציבות בתוך עולם שלא מפסיק להשתנות.

————————————-

*** לעדכונים על פעילויות נוספות הצטרפו לקבוצת וואטסאפ השקטה שלנו

מי אנחנו?
אקרופוליס החדשה היא תנועה של אנשים החולמים על עולם טוב יותר, המתחיל קודם כל ולפני הכל באדם טוב יותר. אדם זה נמצא בתוך כל אחת ואחד מאיתנו – זה המבקש לגעת בחיים, לראות את האחר, לחזור לידיעה הפנימית שאנחנו חלק ממשהו רחב יותר. המילה ״אקרופוליס״ משמעה ״העיר העליונה״ – אותו חלק גבוה בערי יוון העתיקה, המסמל את החלק הגבוה באדם. בכולנו יש ערים ״נמוכות״ – מקומות של אגו ושל נפרדות, אבל בכולנו יש גם מן הערכים האוניברסליים – טוב, צדק, יופי, אומץ ואמונה. אנו מאמינים כי העולם היום זקוק ליותר ״ערים עליונות״ שכאלו – אשר לא בנויות מאבן אלא מבני אדם שמחפשים להכיר את עצמם ולגלות מחדש את הקשר הנסתר המחבר אותנו זה לזה, לטבע ולמורשת האנושית.

לפרטים נוספים:
04-8381610