בואו נדבר על אהבה

יום שלישי | 20:00-22:00
הירדן 1, מנחמיה
"הנושא הלילה הוא אהבה
ולמחר בלילה גם כן.
למעשה,
איני מכיר אף נושא טוב יותר
לדבר עליו עד
שנמות." (חאפיז, מתוך: שמעתי את אלוהים צוחק)
.

ֿ ֿֿֿֿאיך מדברים על אהבה גם כשקשה כל כך להגדיר אותה? מתי האהבה מגבילה אותנו ומתי משחררת אותנו לחופשי? איך אהבה עצמית קשורה ליכולת שלי לפעול בעולם? על השאלות הפשוטות וחשובות של החיים שקשורות לקשרים שלנו עם אחרים, לזוגיות, לאהבה, ובעיקר וקודם כל – לעצמנו.

בואו נדבר על זה.
הדיאלוג הפילוסופי מאפשר לדבר על הכל – בפתיחות, באומץ ובאדיבות כלפי האחר. תרגול אמיתי של הקשבה
דרך השיחה אנחנו מגלים את עצמנו, את המקומות שאנחנו בטוחים בהם, את המקומות שאנחנו מתחמקים מהם.
אולי נגלה את הכיוונים שאנחנו רוצים לחקור במפגש שלנו עם החיים. נלמד אחד מהשני וגם מגדולי הפילוסופים – מי יש להם לומר לנו?

מוזמנים לשיח פילוסופי בנושא האהבה, שיפנה את המבט פנימה, ויעזור לנו להפוך את האהבה לעניין פרקטי שכל אחד יכול להתקרב אליו ולתרגל אותו ביומיום שלו.

מפגש שהוא הזמנה למסע להכיר יותר את עצמנו.

*מיועד לאלו שמעזים לבוא פתוחים – בלב ובראש

.

מי אנחנו?

אקרופוליס החדשה היא תנועה של אנשים החולמים על עולם טוב יותר, המתחיל קודם כל ולפני הכל באדם טוב יותר. אדם זה נמצא בתוך כל אחד ואחת מאיתנו – זה המבקש לגעת בחיים, לראות את האחר, לחזור לידיעה הפנימית שאנחנו חלק ממשהו רחב יותר. המילה "אקרופוליס" משמעה "העיר העליונה" – אותו חלק גבוה בערי יוון העתיקה, המסמל את החלק הגבוה באדם. בכולנו יש ערים "נמוכות" – מקומות של אגו ונפרדות, אבל בכולנו יש גם מן הערכים האוניברסליים – טוב, צדק, יופי, אומץ ואמונה. אנו מאמינים כי העולם זקוק ליותר "ערים עליונות" שכאלו –  אשר לא בנויות מאבן אלא מבני אדם שמחפשים להכיר את עצמם ולגלות מחדש את הקשר הנסתר המחבר אותנו זה לזה, לטבע ולמורשת האנושית.

.

רוצים להתעדכן בפעילויות הבאות שלנו? יש שלל דרכים ?

– לחצו כאן כדי להצטרף לקבוצת הוואטסאפ השקטה שלנו
– לחצו כאן  כדי לעקוב אחרינו באינסטגרם
– לחצו כאן כדי להיות חברים שלנו בפייסבוק


 

הכניסה חופשית ברישום מראש